Fretka je jedno z nejzajímavějších malých zvířat na trhu a jeho popularita rychle roste. Nejen, že jsou jedinečné, ale fretky jsou skvělí baviči. Jsou velmi aktivní a nikdy se nestane, že by si v klecích nehrály. Ocení je zejména děti, které je budou rádi sledovat při akci. Stejně jako u jiných malých zvířat jsou fretky poměrně levné a vyžadují skromné ubytování, a pokud jsou v dobrém zdravotním stavu, mohou žít až deset let

fretka v kleci

·        Zakoupení první fretky

Fretku můžete koupit v obchodě nebo u soukromého chovatele. Faktem je, že pravděpodobně budete chtít určitou barvu fretky, kterou vám může nabídnout pouze chovatel. Faktem i zůstává, že domácí mazlíčky nakupují obchody od chovatelů a zvyšují si ceny, takže je mnohem levnější koupit fretku od chovatele. Poslední věc, na kterou nesmíte zapomenout je, že fretky mají výraznou vůni, která je vždy přítomná. Mnoho lidí bude fretky umývat, ale to jejich vůni nezmění, spíše je potřeba odstranit žlázy, které tento zápach vytvářejí.

·        Požadované vybavení

Každá fretka potřebuje klec, ve které tráví většinu dne. Vzhledem k tomu, že většinu dne spí, je klec i místem pro spánek. Ale protože fretky rády skáčou, běhají a hrají si, je důležité mít velký prostor plný hraček. Fretka se snadno vycvičí, aby kálela na stejné místo, tam pak můžete dát klasický kočičí kočkolit.  Je také doporučeno umístit bedýnky na jejich potřebu po celém domě, pokud ji necháte během dne venku. Kromě klece, neexistuje žádné jiné zařízení, které je nezbytné. Většina majitelů fretky si koupí obojek podobný tomu kočičímu.
hlava fretky

·        Specializovaná strava

Fretky jsou masožravci, což znamená, že vyžadují, aby stravování bylo zdravé a rozmanité. Protože fretka nemá schopnost vstřebat výživu z rostlinných materiálů, strava fretky musí být bohatá na bílkoviny, obsah tuku a musí zahrnovat nízký obsah vlákniny.

Vzhledem k tomu, že fretky mají rychlý metabolismus, spolu s krátkým trávicím systémem, je potřeba, aby často jedly, což obvykle znamená každé tři až čtyři hodiny. Z tohoto důvodu je nejlepší, aby byly potraviny k dispozici nepřetržitě. Čerstvá a čistá voda pro fretku, musí být po celou dobu rovněž k dispozici.

 

Chov fretky – jak na to
4.5 (90%)14