Máte v plánu rozjíždět internetový projekt? Pak by vás určitě měla zajímat odpověď na otázku:Co je SEO Seolight? Jedná se o zkratku (Search Engine Optimalization) a jde o optimalizaci pro vyhledávače. Jinými slovy to jsou veškeré aktivity, které se zaměřují na návštěvnost webu pomocí neplacených výsledků vyhledávání.

Nová média dala vzniknout SEO

K tomu, aby vše běželo tak jak má, potřebujete dobrého copywritera, který umí zaujmout lidi a zkušeného SEO konzultanta, který zase ví, jak zaujmout vyhledávače. Aby SEO fungovalo, měli by tito dva velmi úzce spolupracovat. Prvním krokem je mít webovou stránku navrženou tak, aby byla lehce nalezena a další věcí je, aby měla kvalitní obsah vztahující se k danému tématu a účelu. Samozřejmostí je i jeho hodnota a přínos pro návštěvníky stejně, jako pro vyhledávače. Pokud tomu tak je, návštěvník si bude většinou hledat více informací nebo dá pozitivní zpětnou vazbu, což je přesně to, co potřebujete.

Ptejte se na správné otázky

SEO strategie začíná zjištěním správných klíčových slov. Bez nich nemáte ve světe internetu nejmenší šanci, proto si na tomto kroku dejte opravdu záležet. Každá společnost by měla mít jasně dané cíle, kterých chce dosáhnout a SEO strategie je musí podporovat. Proto je důležité si zodpovědět dvě základní otázky: Jaká klíčová slova používá vaše cílová skupina? Je záměr klíčových slov nakupovat nebo hledat více informací? Výstupem pro vás pak budou klíčová slova, která začleníte do vašeho webu.

Správna prezentace na internetu je základ

Nejúčinnější je mít je vždy v popiscích a titulcích. Pro e-shop také v záložkách nebo filtrech, pro blogy pak v samotném textu. V této fázi nastupuje copywriter, který je musí umět správně zakamuflovat a zakomponovat do obsahu. Obecně by mělo platit, že musíte vždy myslet na zákazníky. Proto je důležité mít důvěryhodnou stránku, která je přátelská k vyhledávačům a kvalitní obsah, který by měl obsahovat odkazy. Pokud budete dodržovat tyto základní pravidla a dáte si práci se nastavením správné SEO strategie, můžete si být jistí, že budete s výsledkem spokojeni.