Je na každém z nás, jak se rozhodne, pokud se na dovolenou nepodaří našetřit potřebnou sumu peněz. Co je lepší – vzít si spotřebitelský úvěr, nebo si vybrat dovolenou, která bude podstatně levnější, na kterou máte, třeba u nás doma?

Je pravda, že oproti minulým rokům lidé začali více šetřit. A to se týká i dovolené. Šetří se více i na pořízení modernější domácnosti.
předání úplatku

Cestovní kanceláře nabízejí báječné rodinné dovolené a zájezdy do zahraničí. A někdy za zajímavé ceny. Opravdu je těžké jim odolat. Zde je též potřeba si důsledně prověřit, jestli je cestovní kancelář pojištěna proti úpadku a důkladně si přečíst smlouvu. Pokud si dovolenou objednáte od cestovní agentury, na tu ze zákona nespadá výše uvedené pojištění.

Cestovní kanceláře mají v nabídkách i „zájezdy a dovolenou na splátky“. Tuto možnost využívají převážně rodiny s dětmi, kterým jejich rozpočet nedovolí si na zahraniční dovolenou našetřit potřebnou částku. Ano, dovolenou, která stojí například 30 – 50 tisíc korun, kterou si chcete užít jednou za rok nebo dva, to může být pro vás báječná relaxace, potěšení, ale je to vše jen chvilkové.

Proto je důležité být u spotřebitelského úvěru na dovolenou, velmi opatrný. Nejlepší řešení u těchto půjček je, vzít si pouze tehdy, když si chcete koupit užitečné věci, které pro vás a vaši rodinu budou přínosem a v dnešní době jsou samozřejmostí (pračka, lednice, myčka, automobil apod.). Nejenom že moderní spotřebiče šetří váš čas, ale i po energetické stránce i peníze.

Ale pozor!. I když splátky cestovní kanceláři jsou bez navýšení, lidé si musí půjčku vyřídit sami u některé úvěrové společnosti. Zde by každý žadatel měl být velmi obezřetný, důsledně si smlouvu přečíst, jaké budou úroky a splatnost. Jestli se mu to vůbec vyplatí. Tyto půjčky v mnoha případech dost ovlivní rodinný rozpočet i na několik let, zvlášť u rodin s dětmi, kde ty příjmy jsou nízké.
děti na břehu

Co se u těchto typů půjček často stává, je to, že v případě, když se opakuje zpoždění splácení úvěru, můžete se dostat do exekuce. Takže z půjčené částky, kterou si například vezmete na svou vysněnou dovolenou, můžete vracet i desetinásobek.