1.    Obklady až ke stropu.

Podle designových návrhářů se budou v roce 2019 rozšiřovat obklady až ke stropu. V současnosti se obkládá pouze zeď mezi kuchyňskou deskou a horními skříňkami. Nežli klasické obložení, dokáže více zaujmout obložení celé stěny. Tento vzhled dodává kuchyni texturu a povyšuje vizuální dojem u každé kuchyně.

dvojdřez pod oknem

2.    Skleněné rozdělovací příčky.

U vchodových a sprchových dveří jsme na použití skla zvyklí, nově se tento materiál v podobě skleněných příček bude používat i běžně v interiéru. Uplatníme je zejména tam, kde chceme oddělit kuchyni od obývacího pokoje či jídelny. Stěna udrží hluk a zápachy v kuchyni, a přesto bude prostor působit vzdušně a světleji, než kdyby byl oddělený klasickou příčkou.

 

3.    Tmavé barvy zpátky ve hře.

Všichni experti se shodují na tom, že tmavé barvy se vrací zpátky na výsluní. Zákazníky už omrzela nekonečná bílá a začínají sázet na jiné barvy. Oblíbená začíná být antracitově šedá a černá matná barva, barvy navíc dokonale vyniknou se zlatými doplňky a svítidly. Do módy se vrací i námořnická modrá a tmavě zelená a broskvová.

 

4.    Prostor nám nabídne kuchyňská lavice.

Dalším žhavým trendem v kuchyních roku 2019 budou sedačkové lavice. Můžete zvolit mezi klasickou lavicí nebo vestavenou lavicí, kterou si necháte vyrobit na zakázku.  Pokud máte málo prostoru, můžete ocenit, že pod lavici se vejde několik košů, kam můžete ukrýt sedáky, deky, hry a další nezbytnosti.

kuchyň s jídelnou

A na jaké trendy už pomalu zapomeňte?

Jsou to bílo-bíle kuchyně, ze kterých vás akorát bolí oči a jejich úklidem strávíte mnohem více času. Barevná zeď pouze na jedné straně? To už také pro rok 2019 platit nebude, nebojte se použít více barevných odstínů.  Otevřené police, vysoce módní záležitost, která se ukázala velice nepraktická. O zaprášené nádobí přeci nikdo nestojí, takže s nádobím zpátky do šuplíku!

Jaké kuchyňské trendy nás čekají v roce 2019? A co už je naopak dávno out?
4.2 (83.64%)11