Vířivé vany si získaly v naší zemi oblibu již před mnoha lety, zejména po sametové revoluci, kdy se začaly budovat první větší aquaparky, a kdy se rozšířily i do lázeňských léčebných zařízení. Tlak napěněné vody přináší značné uvolnění psychického napětí a pomáhá rychleji regenerovat svalové partie. Zároveň prokrvuje vnitřní orgány a celkově působí jako harmonizační faktor. Lékaři doporučují tuto léčebnou kúru při onemocněních pohybového aparátu včetně ztuhlých kloubů a meziobratlových plotének, při vysokém krevním tlaku a problémech s nespavostí a s psychickými obtížemi.

vířivka na lodi

Ideální by bylo pochopitelně pořídit si vířivku domů a využívat ji častěji, ale ne každý si může něco takového dovolit, a to buď z finančních důvodů, nebo technických. Pevná vana totiž vyžaduje určité podmínky, zejména přípravu venkovního terénu či vnitřního uspořádání místnosti, což někdy bývá nákladný a časově náročný proces. Existuje však jedno řešení a tím je přenosná a skládací nafukovací vířivka techneco.eu

Jaké jsou její výhody

Ty jsou zřejmé již ze samotné podstaty tohoto výrobku. Tím největším je skladnost a velmi snadné přenesení na potřebné místo, v podstatě kamkoli, kde je zdroj vody, a kde tlak vodního sloupce nezpůsobí žádné problémy se statikou.
Využít je lze uvnitř objektu i vně, a to prakticky za jakéhokoli počasí. Pouze při teplotách pod nulou se doporučuje spíše venkovní vanu zazimovat a nevyužívat.
Značnou výhodou je samozřejmě pořizovací cena, mnohem nižší než u laminátových pevných van.

vířivka

Do provozu se uvede velice rychle, během čtvrt hodiny ji máte připravenou k napouštění vody, kterou lze vyhřát až na 40 stupňů Celsia.
Jednoduše se udržuje, čistí se běžnými saponáty a občas se vyplatí kvůli prodloužení trvanlivosti neimpregnovat pogumovanou textilii glycerinem. Musíte pouze zajistit, aby nedošlo k proražení ostrým předmětem, ale i pro tyto případy existuje řešení v podobě speciálních záplat.