Práce na zahradě je obvykle poměrně perná, ale ve většině případů zábavná, a hlavně zdraví prospěšná. Přeci jen, i sekání trávníku, malování plotu nebo sbírání jablek ze stromu jsou pohybové aktivity a jak známo, pohyb léčí. Většinu z těchto činností však nelze provádět bez adekvátního náčiní, které však musí být někde uložené. Mít jen tak pohozená na trávníků třeba nůžky na živý plot by ještě tak moc nevadilo, ale nechávat pod stromem elektrickou sekačku by určitě nebylo příliš moudré. Z toho důvodu je dobré najít nebo vytvořit prostory, které by k tomuto účelu mohly sloužit.
držáky na nářadí

Garáž

Jak první se zákonitě nabízí garáž. Pokud ji máte hned u domu, dost možná máte vyhráno. Nebo také ne, zvláště v případě, že už máte v garáži dost věcí včetně auta a další se tam už nevlezou. Zde se nabízí pořídit si garáž ještě jednu. Ne, opravdu se nemusíte bát, že byste museli pracně stavět další. Řeč je o prefabrikované garáži, která se nestaví, nýbrž montuje. Alespoň tedy plechové verze. Chcete-li něco bytelnějšího, můžete si nechat dovézt na dvorek betonovou skulpturu, kterou si pak můžete různé dovybavit. Je daleko odolnější než alternativa z plechu, ale také mnohem dražší.
muž u ponku

Zahradní domek

Trn z paty by vám mohl vytrhnout například i zahradní domek. Jedná se o klasickou zahradní stavbu a hodí se do všech typů zahrad. Dnes už jsou domky k sehnání za skutečně slušné ceny. Stejně jako v případě garáží, i tento druh staveb se dá pořídit v prefabrikované podobě. Jako jednotlivci se při montáži asi trochu zapotíte, ale pokud si pozvete pár kamarádů k ruce, můžete mít práci z krku během několika málo hodin. Záleží samozřejmě na tom, jak moc komplikovaný a velký domek jste si pořídili. Výhodou domků navíc je, že se v krajním případě dají úspěšně použít i k přespání. Pochopitelně, že pouze v letních měsících. V zimě byste v takovém domku asi rychle umrzli.