Žijete po boku někoho, kdo Vás nikam nepouští a neustále Vás jen podezírá z věcí, které by Vás ani ve snu nenapadly udělat? Musíte tomu udělat konec jednou pro vždy! Vy sami se znáte nejlépe a máte své svědomí. To jen ten Váš protějšek má problémy s důvěrou v sama sebe a v tom případě není schopen věřit ani nikomu jinému. To přeci ale hned neznamená, že je to i Váš problém, že? Naučte si tedy jít za svými zájmy, protože v tom Vám nikdo nemůže bránit. Je to jen o tom, že musíte překonat ten strach a udělat něco na vlastní pěst. Uvidíte, že ten pocit, že jste to zvládli, že se Vám podařilo se odpoutat a udělat něco, co jste dlouho chtěli, stojí opravdu za to! A pokud nevíte přesně, co byste mohli vyzkoušet, tak se zkuste podívat na: a zjistit, jestli třeba toto nebude to pravé pro Vás. Nikdy nevíte, co se Vám zalíbí.
řetězy na nohou

Pokud jsou Vaše problémy v rodině ale opravdu vážné a stává se tak, že je omezena Vaše osobní svoboda, neměli byste dlouho váhat a vyhledejte odbornou pomoc. Mějte na paměti, že to bude pořád jen a jen horší a že je lepší se zbavit problémů, dokud jsou ještě malé. Vždy to bude těžké udělat, vždy tu budou nějaké události, co máte naplánované a podobně. Právě proto vlastně vůbec nezáleží, kdy se rozhodnete to opravdu změnit, klidně to může být hned dnes nebo zítra. Vždy ale jednejte s klidnou hlavu a nesnažte se za každou cenu vyvolat konflikt. Vše se dá řešit i klidnou domluvou a jestli toho Váš protějšek není schopen, pak je vhodné mu to ukázat a zachovat opravdu klid a zbytečně nevynervovat i sebe, to by už pak totiž mohlo mít opravdu katastrofické problémy, které by se s Vámi táhly ještě mnoho dlouhých dní.
stopky na dlani

Důležité je Vaše štěstí a Váš postoj k sobě samotnému. Pokud máte problémy v sebevědomí a v sebelásce, nikdy nebudete schopni být oporou někomu jinému. A jak můžete dát lásku svému okolí, když nemáte žádnou v sobě pro sobe? Vše musí začínat u Vás a Vy musíte být na prvním místě spokojeni.