Než se vůbec budete o něco podobného pokoušet, je zapotřebí, připomenout si, jak vůbec takového stavu docílit a kde ho nejlépe aplikovat. K takové práci toho nebudete potřebovat moc, vlastně čím méně tím lépe. Nic by vás totiž nemělo zbytečně rozptylovat, jinak se do práce nikdy nedokážete úplně ponořit.
 bloky na stole
·         Prostor
Uzavřená místnost, kde budete mít dostatek prostoru pro vaši práci. Prostor, kde budete jenom vy sami, přitom není tak těžké získat. Stačí se zavřít ve své kanceláři, v prázdné zasedačce nebo vstát o hodinu dříve než všichni ostatní z rodiny.
 
Místo, kde nás nebude nikdo rušit, je totiž pro dobrou práci klíčový. Ovšem to, co nejvíce rozptyluje naší mysl, jsou sociální sítě nebo telefonáty, proto v době, kdy budete usilovně pracovat, dejte telefon z vašeho dosahu a vypněte si upozornění.
 
·         Dostatek času
Na každou práci máme jenom omezený čas, proto si čas dobře dopředu rozvrhněte. Nastavte si budík na čas, kdy musíte přejít na jinou aktivitu a nesnažte se neustále kontrolovat zbývající čas, protože to by vás mohlo zbytečně rozptylovat a narušit vaší soustředěnost.
 
Pokud jste si na práci vyhradili celý den, dávejte si mezi jednotlivými úkoly malou pauzu. Dejte si něco dobrého k jídlu, dopřejte si lehké protahovací cvičení nebo si připravte něco na osvěžení. Po tuto dobu však neprojíždějte sociální sítě, nechte si svojí kapacitu pouze na jeden úkol.
 vyplňování tabulek

Jak se do práce opravdu ponořit?

Rozděluje se na dvě základní varianty, které vycházejí z podobného základu. Ovšem nečekejte hned ze začátku zázraky, tato dovednost se musí nějakou dobu pilovat, aby měla správnou účinnost. Vyberte si strategii, která vám bude nejvíce při vašem snažení vyhovovat.
 
·         Hodina denně
Vyhraďte si alespoň hodinu denně, kdy se práci můžete věnovat opravdu naplno, a nic vás nebude rozptylovat. Taková pracovní hodinka se pro vás může časem stát každodenním rituálem.
 
·         Týden jen na práci
Sbalte si jen to nejnutnější a vyhraďte si na práci celý týden. Tahle forma soustředění je výborná na větší projekty, které potřebují více času.