Akita Inu je skutečně poměrně dost velké plemeno, ale na druhou stranu se srdcem na dlani. Je to takový miláček, kterého si skutečně musí zamilovat každý. Už jen pro jeho klidnou vyrovnanou povahu, kterou má. Jeho plec je poměrně dost silná a hrudník široký. Je to možná i proto, že tento psí společník má skvělý čich, jemný sluch a díky tomu se stal dříve skvělým loveckým psem, ale ne ledajakým. Nevadil mu ani hluboký sníh, aby dohonil vysokou nebo černou zvěř. Nezalekl se ani medvěda a voda pro něho rozhodně nebyla překážkou. Což samozřejmě ocenili rybáři, protože dokázal do jejich sítí pěkně vehnat ryby. Za takovou dobrou odměnu poté získal rybí hlavu. I přes tuto realitu je to skutečně klidná povaha.

akita 1

Obličej jako známý husky

Pes Akita Inu Kenichiai je velmi přátelský, ale jakmile se mu objeví na hřbetě zježený pruh, tak se postavil do ostřejší pozice. Může tak dát najevo, že si brání svoji rodinu. Pro někoho je to stále neznámé plemeno, ale svým postojem a především hlavou, připomíná husky. Jen má jiné zbarvení. Na druhou stranu je spíše takový rodinným typem, kdy dokáže vycítit i emoce svého majitele. Není třeba jim dávat ostré povely, jelikož jsou velmi chápaví a inteligentní psi. Také se můžeme spolehnout na to, že pokud budeme mít špatnou náladu, tak není důvod, aby se s námi více kamarádil. Děti ale doslova miluje a tak není divu, že například v Japonsku si ho ženy braly na hlídání svých potomků.

akita

Citlivá dušička

Je zvláštní, jak moc je Akita fixovaná na své blízké a tak není divu, že chce být všude s rodinou a tam je jí také nejlépe. Na oplátku kdo si toto plemeno pořídí, tak získal tak věrného kamaráda, že se bude až divit, o jak oddané plemeno se jedná. Rozhodně se ale vyplatí se zaměřit na čistokrevný chov a tak si pořídit skutečně pejska s rodným listem, kdy budeme vědět, že se jedná skutečně o kvalitní chov a navíc čistokrevnost nám prozradí jeho původ. Nicméně s volbou Akity rozhodně nepochybí ani majitel, který nemá zkušenosti.