Udělat si na zahradě pěkné posezení je rozhodně nápad, který stojí minimálně za přemýšlení. Je nutné hlavně sehnat židle, stůl a nějakou formu zastřešení.

Střecha, která nepromokne

Vyrobit si na zahradě vhodné posezení je rozhodně docela dobrý nápad. A je jedno, jestli máte zahradu jako králové, nebo spíše malá dvorek, který vypadá spíše jako kout obýváku. Důležité je, abyste měli k dispozici alespoň malý plácek, kde budete moci trávit dlouhé letní večery. Takovýto plácek se ale sám nevybuduje. Je potřeba zvolit správnou podlahu, nábytek a zapomínat by se samozřejmě nemělo ani na zastřešení. Přeci nechcete, aby na vás během pohodového tlachání s přáteli začalo z ničeho nic pršet.

Oblouková zarostlá pergola

Co se týče podlahy, tam je nejlepší zvolit nějaký druh dlažby, případně použít odolné dřevo, které se jen tak nezkroutí ani jinak neznehodnotí. V případě, že vám na podlaze nezáleží. Klidně dejte nábytek na trávu. I takhle se to dá řešit. Nějaké podložení se dá udělat konec konců vždy. V druhé řadě byste měli zvolit správný nábytek. Ten nemusí být za všech okolností nový, třeba najdete něco na půdě. Nikdy ale nepoužívejte interiérové sezení, jelikož ve venkovní prostoru dlouho fungovat nebude. A jako poslední je vhodné vybrat správné zastřešení.

Jakou střechu vybrat?

Zastřešení může být docela oříšek, jelikož může stát třeba jen pět stovek, ale také může vyjít na desítky tisíc. Pokud nechce nic extra, bohatě vám postačí slunečníky, případně můžete investovat plachtového altánu. Ani za ten moc nedáte, a přitom vypadá docela dobře a poskytuje celkem slušné krytí. Chcete-li ale něco opravdu kvalitního, rozhodně by vaše volba měla padnou na některou z nejnovějších pergol. Nejsou drahé, skvěle chrání před sluncem i deštěm, a ještě k tomu velice dobře vypadají. Co více si přát?

Venkovní pergola

Další výhodou nových pergol způsob sestavení. V podstatě jde o jakési stavebnice, které sestavit dohromady není zase tak velký problém. V případě, že si na to moc nevěříte, můžete si připlatit a nechat si konstrukci sestavit profesionály. Máte-li už ale nějaké zkušenosti s obdobnými montážemi, neměl by to být pro vás neřešitelný problém. Navíc tak můžete docela dost ušetřit.