Dnes existuje velké množství různých her na počítači a v elektronické podobě. Vzpomínáte si na svoje dětství, kdy jste s rodiči hráli oblíbené deskové hry? Byla to zábava a hodně to spojilo rodinu. Každý je v dnešním světě zavřený v pokoji a dělá si svoje věci. Společného času stráveného s rodinou je méně a méně a je to velká škoda.

 hra šachy

Na trhu je v dnešní době mnoho různých her. Nejsou to pouze klasické stolní (deskové) hry, ale jsou to i méně tradiční hry. Kupříkladu skvělá hra je “Sázky a dostihy”. Již dlouhou dobu je tato hra v kurzu, protože ji může hrát celá rodina. Další hra, která je stále populární jsou “Šachy”. V této hře musíte logicky uvažovat, jak dále táhnout, abyste porazili spoluhráče. Tedy zároveň při hraní si člověk cvičí paměť. Zajímavou hrou je také “Fronta”.

 připravená hra

Jak si vybrat dobrou hru

 

Zde je potřeba si promyslet určité záležitosti. Je důležité si ujasnit pro kolik hráčů má být hra určená. Dále jaký žánr, zda chcete hrát logické hry, zábavné hry, napínavé hry nebo ostatní. Existují i deskové hry pro dospělé, které rozvíjí i sexuální fantazii a nabízí i pikantní úlohy. Můžete využít i pexeso, které je osvědčené již dlouho dobu a rozvíjí postřeh a paměť. Samozřejmě je potřeba si stanovit i to, kolik chcete do deskové hry investovat. Ceny deskových her jsou od 99 Kč až po 2 000 Kč. U dražších her máte i různé figurky a elektronické části.

 vrhcáby hra

Pro koho jsou deskové hry určené?

 

Určeny jsou pro široké spektrum hráčů. Je jedno, jestli je vám 5 let nebo 99 let. Každý si může vybrat tu, která mu nejvíce vyhovuje a líbí se mu. Některé společenské hry jsou omezeny věkem a to ty, které mají sexuální tématiku. Tady je jasné, že jsou až od 18 let.

 

Zkrátka nezavrhujte deskové hry. Jsou nedílnou součástí našich životů již několik staletí a určitě i nadále zůstanou. Rozvíjí logické myšlení, postřeh, taktiku a působí velice dobře na lidskou psychiku. Zkuste si alespoň nějaké odpoledne věnovat svým dětem, strávit s nimi čas a zahrát si nějakou hezkou deskovou hru. Nezapomínejte ani na dárky, můžete věnovat krásný dárek, který bude dlouho dávat radost. Přeji krásnou zábavu, hlavně mnoho společně strávených hodin.