Vietnam je na vzestupu, co se turistiky týče. A pokud i vy patříte mezi ty, kteří si raději než blahobyt a luxus vezmou batoh na záda, rozhodně byste se měli vydat do Vietnamu. Nenajdete zde tolik luxusních hotelů jako v Thajsku nebo Malajsii, nenajdete zde tak rušný život jako v Jižní Koreji nebo Japonsku, ale naleznete tu prázdné písčité pláže, domorodý život a nádherná místa, které jsou spojená s adrenalinovými zážitky.
A o jakých místech mluvíme?


HOI AN

Toto město je už od šestnáctého století našeho letopočtu velice významným přístavem. Nachází se zde spousta architektonických stylů, spousta památek a také mnoho domů a domků. Kultura je zde tak jedinečná, že bylo město zapsání na seznam světového dědictví UNESCO. Ve městě najdete mnoho památek, velká tržiště, která překypují životem, můžete zde nakoupit látky, bylinky, ryby i koření. Rozhodně se zde vydejte na procházku večer, kdy v ulicích svítí stovky lampionů a na řekách plují svíčky.


Zakázané město Hue

Toto je historické město, které se nachází na území mezi severem a jihem Vietnamu. Zde se odehrálo mnoho bitev. Hue je také bývalé hlavní město Vietnamu, když zde vládla dynastie Nguyen. Císařská pevnost, kterou najdete ve středu města, je částečně rozbombardovaná. Má nádhernou světle růžovou a červenou barvu a jistě vám to bude připadat velice romantické.


Hai Van Pass

Jestli jste fanoušky moto show Top Gear, určitě víte, co je Hai Van Pass. Je to dlouhá silnice, která je velice náročná na techniku jízdy a navíc ji obklopují nádherné přírodní scenérie.


Dalat

To je horské město, z nějž můžete sjet po proudu stejnojmenné řeky, na níž si můžete vyzkoušet canoying, ale také se zde můžete slaňovat z vodopádů, můžete plavat v tůních a skákat do jezírek, nebo si vyzkoušet rafting. Rozhodně si zde také užijete mnoho přírodních skluzavek a také tobogánů, které vám vezmou dech.