Gotu kola je součástí tradiční indické medicíny. Často se jí říká také potrava pro mozek a má to dobrý důvod. Právě tam je totiž nejúčinnější. Posiluje paměť, pomáhá zlepšit koncentraci a je prospěšná i při úzkostech nebo depresích.

Žena uklidňující ča

Pozitivního vlivu si užijí studenti i manažeři

Gotu kola účinky jsou spojeny především s mentálními a poznávacími funkcemi. Přínosné mohou být pro všechny, kteří si potřebují hodně pamatovat jako studenti, anebo jasně uvažovat a rychle se rozhodovat jako jsou manažeři. Skvělé jsou ale také pro jedince po infarktu nebo mrtvici. Tato úžasná bylina zlepšuje paměť, zvyšuje koncentraci a pomáhá udržet pozornost, z čehož může těžit prakticky kdokoli.

Klasický lékař vám ji asi nedoporučí, ale máte-li psychické potíže, můžete se místo chemie spolehnout na přírodu. Přínosná je pro všechny, kdo má potíže s depresemi, úzkostí, stresem, bolestmi hlavy nebo se spánkem. Obecně díky ní můžete posílit svou vitalitu a mentální kondici. Díky tomu budete odolnější proti stresu a tím pádem budete také lépe spát.

Gotu kola byliny

Použít ji můžete i zvenku

Stejně blahodárně jako uvnitř, působí i venku. Využít ji můžete při nejrůznějších kožních potížích, u menších popálenin, vředů, otoků, a dokonce napomáhá i hojení hlubokých ran. Využít ji můžete i při problémech s afty místo klasické „fialové vody“.

Někteří tvrdí, že odvary z Gotu kola jsou vhodné, když se chcete zbavit celulitidy. Zajisté to nefunguje u každé ženy, ale zaručeně to stojí za zkoušku. Místo, které potřete odvarem se začne více prokrvovat a díky tomu se pokožka vypne a tzv. pomerančová kůže. A nenechte se mýlit, protože se tvoří i štíhlým ženám a v šortkách nebo šatech nevypadá vůbec hezky u žádné ženy.

Základem je správné dávkování

Indický zázrak můžete na trhu sehnat v podobě drcených listů, prášku z listů, extraktu nebo kapslí. Použití každé z těchto variant je jiné a předtím, než s užíváním začnete, měli byste se dobře informovat.