Lázeňská městečka jsou pro spoustu lidí oblíbeným místem, kde tráví své volné dny. Tato města jsou skvělá v tom, že nabízejí široký způsob vyžití, a to jak v letním, tak v zimním období. V lázeňských městečkách najdete možnosti koupelí, minerálních, léčivých pramenů, sportu, turistiky, zábavy, nakupování a poznávání místních krás přírody a historie.

Bratislava

Spousta takových městeček najdeme v České republice, ale i na Slovensku je hodně míst, které určitě stojí za to navštívit. Pojďme se na některé z nich podívat.

Turčianske Teplice

Turčianske Teplice se nacházejí na severu Slovenska a návštěvníky upoutá hlavně širokými možnostmi relaxace, odpočinku a různých zábavných aktivit. Můžete si zde vychutnat spoustu lázeňských procedůr, jako jsou minerální prameny, koupele, masáže a podobně, které svědčí vašemu zdraví. Najdete tu také velmi populární aquapark, kde si užijete léčivé koupele, ale také si můžete zaplavat nebo se projet na tobogánu. Samotné město má zajímavou historii a pokud zatoužíte po výletu mimo Teplice, můžete navštívit například zámek Blatnice, který je jen kousek od Turčianskych Teplic.

slovensko

Velký Meder

I v tomto městě se můžete užít spoustu skvělé, lázeňské zábavy. Od minerálních a termálních pramenů, přes historické památky až po turistiku. To všechno vám nabídne slovenské městečko Velký Meder. Vyhlášeno je především pro rozsáhlý komplex aquaparku, kde si najdou svou zábavu jak děti, tak dospělý. Najdete zde nespočet skluzavek, tobogánů, venkovní i vnitřní bazény a samozřejmě také wellness. Poblíž je i přírodní koupaliště, kde máte možnost se vykoupat. A při návštěvě tohoto města rozhodně nesmíte zapomenout ochutnat autentickou slovenskou kuchyni, která vás uchvátí. K dispozici jsou široké možnosti ubytování Velký Meder. Najdete zde cenově dostupné ubytování v hotelech, penzionech i skvělých apartmánech.