Také se vám zrovna nechce utrácet za malíře pokojů, když vám připadá, že byste tuto práci zvládli sami, a možná i pečlivěji? Výhodou této činnosti je, že není https://www.blackdogs.cz/viewtopic.php%3Ff%3D1%26t%3D15555%26sid%3Db3c341db62e3b02e0992ff5243e7ea56 příliš náročná ani na techniku, ani na vybavení, ani na fyzickou kondici. Kdo se na malování bytu dobře připraví, měl by jej zvládnout hravě. Co si pod pojmem „hravě“ vlastně představit, a jak správně postupovat?

malířské potřeby

Začněte na YouTube

YouTbe je sociální kanál, kam lidé přispívají svými videi z nejrůznějších životních oblastí a témat. Je velmi pravděpodobné, že tu objevíte i příspěvky, popisující postup práce při malování včetně přípravné i zakončovací fáze. Můžete se tu dozvědět některé zajímavé tipy, jak si poradit v situacích, které mohou potkat i vás, a s jakými úskalími tu můžete počítat. O čem vám některá videa mohou vypovědět?

malování dveří

Jak zakrýt okna, dveře a nábytek – pokud ponecháváte nějaký nábytek v místnosti, umístěte jej co nejvíce do jejího středu a k jeho zakrytí, a také k zakrytí oken a dveří, použijte osvědčenou bublinkovou fólii. Tento trik vám možná někdo na YouTube objasní a může vám prakticky předvést, jak efektivně s fólií pracovat.

Fólii využijte i při škrábání malby – pokud je nutné starou malbu odstranit, neváhejte a pusťte se do práce. Není nic horšího, než nalepování odlupující se vrstvy barvy na váleček. Namáčení a oškrabování malby je náročné zejména, co se týče nepořádku, a tomu předejdete, když položíte vrstvu fólie na zem. Je to lepší volba než noviny, které se rozmáčí a ztěžknou. Starou malbu pak s fólií jednoduše odnesete do kontejneru s komunálním odpadem, nejlépe poté, co zaschne.

Ponechte si trochu barvy na opravy – pokud malujete barevně, uschovejte si alespoň litrovou plastovou láhev barvy. Aby vám neplesnivěla, vložte ji do mrazáku a nezapomínejte, že led má větší objem, aby vám láhev neroztrhal.

Pokud hledáte další tipy z YouTube ohledně malování, určitě tam nějaké objevíte a doporučujeme vám videa pro jistotu stáhnout video downloaderem https://www.stahujvidea.cz/, neboť je může jejich majitel smazat.