Každý sklad potřebuje k práci se zbožím a materiálem vysokozdvižný vozík a palety. Proto se v tomto článku na obě dvě věci zaměříme a blíže si je popíšeme.

Manipulace ve skladu

Vysokozdvižný vozík

Bez toho nemůže fingovat žádný větší sklad, protože nosit vše ručně by bylo obrovské utrpení, a navíc efektivita práce by byla velmi nízká. Při výběru tohoto stroje je potřeba si ujasnit pár základních parametrů, co od něj vlastně očekáváme. Samozřejmostí by měla být možnost přesouvat euro palety, protože ty jsou nejčastějším typem více. Je dobré si rozměřit uličky ve skladu, protože větší technika potřebuje k pohybu mezi uličkami regálů například více místa pro zatažení s nákladem. Na druhou stranu musí dosahovat dostatečného výkonu, aby bez problému zvládla přesouvat palety o určité hmotnosti. Nad určitou hmotnost už nebudou stačit klasické ruční zařízení, a proto je na čase se rozhodnout jaký typ pohonu zvolíte.

vysokozdvižný vozík

V současnosti se stále hojně používá dieselový motor, díky kterému se nakládají či vykládají kamiony. Ovšem ve vnitřních prostorech možnost spalovacího motoru někdy odpadá, kdy nastává příležitost pro elektrické vozíky.

Bez palet to nepůjde

Zboží jen tak na ližinách vozíku určitě vozit nejde, a proto nastává čas na nákup palet, jenž musí splňovat určitá kritéria. Tato firma se věnuje prodeji palet a výkupu už řadu let, za kterou zvládla už spousty zakázek. Na výběr je hned z několika typů palet, přičemž nejlepší volbou jsou euro palety, ovšem někomu postačí i klasický paleta. Pokud potřebujete speciální typ, jenž se nedá běžně koupit, tak není žádný problém s dodáním i atypických výrobků.

euro palety

Pokud chcete, aby Vám palety vydrželi mnohem déle, pak určitě využijte služby tepelného ošetření. To navíc dřevo zbaví veškerých škůdců. Ošetření je pod záštitou certifikátu, takže máte naprostou jistotu kvality. Jestliže se Vám na skladu válí nepotřebné kvality, tak je škoda je vyhodit. Radši je dejte do výkupu, přičemž získáte určitou částku zpět. Nemusíte ani nikam pro nové palety jezdit, protože firma Vám je po celá ČR doveze až přímo k Vám do daného termínu.