Jak už snadno z názvu zjistíme, tak tyto objekty lze snadno přemisťovat z místa na místo. Pokud se chce podívat na počátek jejich vzniku, tak budeme muset zapátrat více do minulosti. Po krátkém zjišťování zjistíme, že tyto stavby pochází z 20. století. Hlavní místem vůbec prvních těchto domů bylo USA. Lidé si je kupovali hlavně kvůli cestování do jiné práce. Dnes ji hodně ocení třeba taková mladá Česká rodina. Do začátku nemají moc peněz, ale chtějí se osamostatnit, a navíc žít ve vlastním. Také starší lidé, kteří si chtějí užít stáří například v lesa, tak po nich taky sáhnou. Přeci jen je překrásný pocit vyjít z útulného http://www.realitydrak.cz/index.php/nemovitosti/byty/2-1-kk/prodej-utulneho-bytu-2-1-s-krbem-po-rekonstrukci domu a uvidět nádhernou přírodu. Ovšem je dbáno i na bezpečnost, takže se musí vyrábět podle určitých norem. Takovou základní charakteristikou je kovová spodní konstrukce a pokud má odnímatelnou oji, tak se dokonce nemusí hlásit ani stavebnímu úřadu třeba pro povolení.
moderní design

Dřevostavba

Mobilní dřevostavba může být ideální třeba do přírody, jak již bylo zmíněno. Spoustu lidí zajímá cena. Já našel hned první domeček s rozměry 12×4,2 metru, což je pro představu přes padesát metrů čtverečních za zhruba 1 150 000 Kč za úplně nový. Pokud se podíváme na konstrukci, tak zjistíme, že základní konstrukce je z 1,7cm profilů a příčky jsou z panelů 1,3cm.
interiér domku
Tyto příčky mají už hotovou malbu a obklad. Také střecha je naprosto hotová, protože má krovy i izolaci. Dále zde najdeme elektrické přímotopy, dveře se zárubněmi a pak strop s opláštěním. Dobře je vybavená také koupelna. Máme zde sprchovací box, umyvadlo s baterií, WC, boiler, žebřík, obklad a dlažbu. Pokud Vás tento domeček zaujal nebo spousta dalších, tak není žádný problém si je předem zarezervovat. Samozřejmě můžete zvolit i použité mobilní domky, jenž mají jednu nespornou výhodu. Tou je cena, protože některé se dají pořídit výrazně levnější než nové.