Přemýšlíte, kde byste chtěli nejraději strávit vaši dovolenou? V Itálii, ve Španělsku, na Bahamám…? Co zkusit řecké ostrovy? Samotné Řecko je krásné, ale nechtěli byste si užít pohodovou dovolenou tam, kde není tolik lidí a kde si můžete sami objet celý ostrov dokolečka během jediného dne? Na to vám odpoví skvělá destinace ležící ve dvou prolínajících se mořích.
chrám appollon

Řecký ostrov Rhodos je jeden ze známých Dodekanéských ostrovů, které leží blízko tureckého pobřeží. Turisti ze všech zemí přitahuje tento ostrov hlavně kvůli jeho antickým památkám, střetu dvou moří
a velikostí samotného ostrova. Jeho zvláštností je jeho jméno Rhodos, které se dále skloňuje ve druhém a dalších pádech Rhoda.

Kolem celého pobřeží Rhoda se lemují krásné a oblíbené hotely, které jsou postaveny hned u moře. Tudíž se turisti nemusí vypravovat na pláž nějak zvlášť předčasně. Dostatek lehátek je přímo na pláži. Moře má příjemnou teplotu, ovšem na severu ostrova je moře divočejší a zvedají se tam větší vlny, proto dlouho ve vodě moc nepobudete. Ale pokud si najdete ubytování na jižní polovině ostrova, užijete si klidné průzračné moře.

Je zde mnoho nádherných památek, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je určitě hlavní město ostrova, které nosí stejnojmenný název ostrova, Rhodos. Zde se nachází velký přístav s palácem velmistrů. Další velmi navštěvovaným městem je Lindos. Ten se pyšní Johanitskou pevností, kterou sami zbudovali.
vstup do přístavu

Dalšími úchvatnými památkami, co stojí za prohlédnutí je zřícenina hradu Kastelos – Kritina, Apollonův chrám, který je vysoký 100 metrů a doposud se z něj zachovaly celé 3 a půl sloupu. Pro milovníky přírody je zde k dispozici Údolí motýlů. Krásná procházka mezi potůčky a malými vodopády s pozorováním barevných Přástevníků kostivalových si nenechte ujít. Největší třešničkou na dortu je ale návštěva střetu dvou moří, které se spíše říká Polibek dvou moří. Jedná se o Egejské a Středozemní moře.