Že člověka odmítnou s jeho žádostí o půjčku v bance, na tom není zase nic až tak neobvyklého. To se stává, protože v bankách mají nastavena přísná pravidla a jejich kritériím tudíž logicky jen tak někdo nevyhoví.
Ovšem u nebankovních společností je to jiná. Tam si přijde na své i leckdo z těch, nad nimiž bankovní domy zlomily pomyslnou hůl. Protože nebankovní poskytovatelé mívají podmínky odlišné od těch bankovních, pružnější a tudíž nastavitelné tak, aby byly spokojeny obě strany, tedy jak žadatel, tak i poskytovatel.
Dejme tomu taková nebankovní hypotéka. Ta se získá vlastně více než jednoduše. I ta si sice logicky žádá své, ani tu nikomu nedají ‚pro jeho krásné oči‘, jak se říká, ale přesto jsou tu pravidla nastavena tak, že je není těžké splnit.
Pokud má někdo o tuto formu půjčky zájem, musí vlastně jenom:komín mincí

  1. Mít nemovitost na českém území, již by mohl dát do zástavy, než bude ona půjčka zodpovědně splacena. Dejme tomu byt, dům, komerční objekt, chatu, pozemek,…
  2. Případně mít někoho, kdo by pro stejný účel dal k dispozici nemovitost svoji.
  3. Mít alespoň nějaký příjem, ze kterého by se daly hradit splátky takové půjčky.
  4. Mít maximálně takový záznam v registrech dlužníků, který nebude na závadu při splácení.

vysypané mince
Je-li uvedené splnitelné, nic nebrání v tom, aby takový člověk vyplnil na internetu jednoduchý formulář, zaslal k posouzení několik fotografií zmíněné nemovitosti a pak se dohodl se zástupcem poskytovatele na podrobnostech, po čemž již nic nebrání podpisu smlouvy a vyplacení tolik potřebných financí na žadatelův účet.
Celý proces vyřizování je pak ještě o to výhodnější, že se nic neplatí předem a vše probíhá svižně a bezproblémově. A člověk si tak lehce přijde až na sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, jež může následně splácet po malých sumičkách jeden rok až třicet let, pochopitelně i s možností vrátit vše předčasně, kdykoliv a bez sankcí.
A tak nějak by asi měla vypadat ideální půjčka.