Nejvíce namáhanou součástí kuchyně, ve které se alespoň občas připravuje teplé jídlo, je bezesporu pracovní deska. A kromě toho je také jako první každému příchozímu na očích. Také jste si všimli, že vás vždy jako první upoutá tato část kuchyně? Proto je zapotřebí, aby byla vyrobena z natolik odolného materiálu, který neohrozí krájení, sekání a ani vysoké teploty. Musí být odolná i vůči různým chemickým čističům.

šedá pracovní deska

  • Proto se moderní pracovní desky ke kuchyňské lince vyrábějí ze skutečně kvalitního přírodního materiálu – kamene.

Jenže i tento přírodní materiál může mít nějakou tu chybičku. Je tedy zapotřebí mu trochu dopomoci k dokonalosti. Ideálním řešením je tedy kuchyňská deska z tvrzeného kamene. Budete mít jistotu, že vaše kuchyně díky tomuto prvku získá nejen luxusní vzhled, ale i další nesporné výhody. Pochopitelně, že je na prvním místě zmíněná odolnost.

Přírodní prvek dodá ten pravý efekt

Možná, že trochu váháte nad tím, jaký odstín do své kulinářské dílny zvolit. Současným trendem je šedá. Nejednou už byla u vesla a znovu se vrátila jako jedna z nejdokonalejších.

  • Tato barva se shodne s každým jiným odstínem, a navíc neztrácí své přírodní přirozené kouzlo.

Jak bylo řečeno, šedá barva není rozhodně v interiéru novinkou. Moderní pojetí dovede ale s její pomocí vytvořit v domě příjemné a útulné prostředí. Podle současných designérů má kámen před sebou ještě velkou budoucnost. A to nejen v kuchyni.

pracovní deska

  • Vyhledávaný je i jako luxusní obkladový materiál do koupelen na stěny i vany.
  • Je vhodný i jako podlahová krytina.
  • A ke slovu opět přicházejí stylové kamenné schody.

Kámen prostě najdeme všude. Hojně se začal využívat i na doplňkové designové prvky domácnosti, kterými jsou například parapety nebo dnes tolik moderní domácí barové pulty, které dodávají interiéru skutečně luxusní vzhled.