Příchod internetu změnil podobu světa a využíváme ho každý den v práci, doma nebo na cestách. Díky své flexibilitě a lidské kreativitě se na něm nachází takřka vše od informací, přes zábavu až po pracovní příležitosti. Stal se jakousi universální knihovnou, ke které se každý den připojují stovky milionů lidí a učí se novým věcem nebo si užívají komunikaci s přáteli. Využití internetu ale nemusí být jen soukromé a firmy se naučily, využívat jej k prodeji produktů nebo služeb z jejich portfolia. Pokud i Vy chcete mezi takové firmy patřit, budete potřebovat dobře naprogramovaný web, který bude Vaši společnosti dobře prezentovat a přes který si mohou klienti objednat produkt nebo službu, kterou nabízíte.
Webové stránky v prohlížeči
Jakékoli rozlišení
Stejně jako vše se i online prostředí postupně vyvíjelo a nyní jsme v době, kdy mu vládnou mobilní zařízení. Proto je potřeba, přizpůsobit se tomuto faktu a mít webovou stránku, která se zobrazí rychle, a hlavně ve správném rozlišení na jakémkoli zařízení. Takovému provedení se říká responzivní web a je dnes již standardem, bez kterého se neobejdete.

HTML5, CSS3 a PHP s MySQL
Webová stránka se v drtivé většině příkladů skládá z kombinace programovacích jazyků, které se starají o vzhled, rozdělení elementů ale i provádění dynamických úkonů.
Rozložení webu v laptopu

Podívejme se na funkce jednotlivých jazyků.

1. HTML5

HTML5 je značkovacím jazykem, který umožňuje programátorovi označit jednotlivé elementy webu a umožnit tak vyhledávači roztřídit tyto elementy a správně je pak nabídnout při vyhledávání.

2. CSS3

CSS3 je naopak vizuální stránkou celého webu. Stará se o to, jak jednotlivé elementy vypadají a dává jim finální vzhled, který se zobrazí v prohlížeči.

3. PHP

PHP je dynamický jazyk, který se stará o pohyblivé části a zpracovává úkony, které generují výsledky.

4. MySQL

MySQL se stará o databáze, které ukládají, třídí a poté zpětně vypisují data, která si uživatel nebo server vyžádá.

Navštivte https://www.imperialmedia.cz/tvorba-webovych-stranek-brno/ a zjistěte více o možnostech moderního webu.