Tenisu se věnují v naší zemi tisíce zájemců, kteří také poptávají vhodné sportovní vybavení. Kromě obuvi, triček, krátkých kalhot, čepic a návleků jsou to především tenisové rakety a míče. Kdo se věnuje výrobě tenisových raket, přichází do styku i s mnoha technologiemi a vybavením v logistické sféře.

tenisová raketa a míče

Věnujte pozornost skladování a přepravě dílů

Výroba sportovních potřeb je sled činností, mezi něž patří i ukládání a skladování jednotlivých komponentů před kompletací výrobků, anebo jejich balení a transport na trh. Týká se to samozřejmě i tenisových raket, ty je zapotřebí mít uložené ve vhodných nádobách, ať už s výpletem či bez výpletu, kde nemohou přijít k úhoně, budou chráněné před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením. Zde se nabízí několik možností. Buď postaru do dřevěných beden, do kartonových krabic, anebo do plastové bedny s víkem.

tenisový míč

Dřevo je zbytečně těžké a navíc rychle podléhá zkáze a snadno se znečistí, papírový karton může rychle navlhnout a má omezenou nosnost, a pokud použijete nádoby kovové, například hliníkové, budou zbytečně drahé. Nejvýhodnější je v tomto směru využít plastickou hmotu – polypropylen.

Polypropylenové bedny s víkem se snadno stohují na sebe, jsou opatřeny zářezy, které zajistí jejich stabilitu i ve vyšším počtu beden na sobě, a takto lze sklad rychle plnit hotovými výrobky nebo dílčími komponenty. Bez problémů probíhá i transport sportovních potřeb k dalšímu zpracování nebo k prodeji na trh, plastové bedny jsou dobře skladné a lehké, snadno s nimi manipuluje jedna osoba, aniž by bylo nutné používat techniku a nějaké složité pracovní postupy.

Veškeré plastové přepravky s víkem nebo i bez víka jsou také dobře omyvatelné, snadno se čistí od prachu a dalšího běžného znečištění dezinfekčními a čisticími prostředky a jejich životnost dosahuje desítek let.