První rande – klíčový okamžik, který prozradí mnohé a především si jej dívka pamatuje po zbytek života. V takovou chvíli se vyplatí být upřímný a nestrojený. Platí to i u květinového prezentu, na jehož volbě nesmírně záleží. Ideální je pouze jedna jediná růže, a pokud se vám to zdá příliš málo, maximálně svazek tří poupat. U velkých kytic může žena či dívka nabýt dojmu, že si ji kupujete, velké kytice volte až později jako výraz vzájemné náklonnosti a lásky, a to ve chvíli, kdy budete již jako partneři, mezi nimiž panuje naprostá důvěra.
heřmánek květiny
Zasnoubení – pro zásnuby se hodí opět růže, jsou osvědčenou klasikou, co nezklame a hlavně zdobí sváteční okamžik svým výjimečným tvarem a nenapodobitelnou vůní. Mělo by jít o větší svazek s růžovými nebo temně rudými poupaty, barvy by se však neměly mezi sebou míchat. Zatímco růžový nádech vyjadřuje romantický tón, rudá je symbolem vášnivé lásky.
oranžové růže
Narozeniny – pro slavnostní den, jež vyjadřuje zrod nového života, se hodí takřka cokoli. Může jít o dárek ve formě kytice smíšené z více druhů, nebo jednoduché, nechte si poradit v květinářství, neboť zkušený prodavač dokáže vzájemně kombinovat jednotlivé druhy vkusně a elegantně. Květináři bývají většinou dobrými aranžéry a poznáte to podle vystavených kytic v prodejně a podle koncepce výlohy a prodejního místa.
růžová růže
Svátek – ideální je (pokud to umožňuje roční období) zavítat do přírody a natrhat vlastnoručně svazek lučních květů. Oslavenkyně bude přinejmenším překvapena a jistě jí takový prezent potěší mnohem více, než kupovaná kytice. Jestliže máte možnost trhat volně rostoucí kopretiny, neváhejte. Kopretina je symbolem přátelství a vyjadřuje skutečnou a upřímnou náklonnost, bez předsudků.
Pro potěšení– květinu můžete darovat jen tak, z radosti z pěkného dne, uvidíte, že ve váze na stole vynikne kdykoli. Květiny v domě jsou symbolem pohody, domácího krbu, vytouženého klidu. A kdo by si nepřál poklidný a láskyplný vztah?