Žijeme v době bez válek, hladomorů a různých smrtících pandemií. I přesto nemalá část obyvatel České republiky není tak šťastná, jak by měla nebo alespoň mohla být. Štěstí je samozřejmě vysoce individuální záležitost a každý ho vnímá jinak. Jdou lidem, kterým ke štěstí stačí naprosté minimum, jiní potřebují nakopnout trochu více. Patříte-li do druhé skupiny, měli byste se zaměřit na následující řádky, které vám mohou pomoci, když už ne ke štěstí, tak alespoň k o něco lepšímu životu. Možná se budete divit, jak je to jednoduché .
šťastná dívka

Pohyb

Základem je hýbat se. V současnosti je až příliš mnoho lidí nuceno od rána do večera sedět u počítačů, což není zrovna dobře. A to nejen pro naše tělo, ale také pro duši. Proto je nezbytné se občas zvednout a zajít si zaběhat, vyjet si na kole nebo na kolečkových bruslích. Nejenže tak posílíte svalstvo, ale zároveň se vám v těle začnou tvořit různé hormony štěstí, které vám rapidním způsobem zlepší náladu. Pokud budete sportovat pravidelně, buďte si jistí, že budete daleko spokojenější. A jako bonus se vám také zlepší váš zdravotní stav.

Spánek

Nejen sportovními aktivitami se dá ale navodit šťastnější život. Stejně podstatný, nebo možná i podstatnější je spánek. Každý má za sebou pár probdělých nocí, takže jistě víte, jak úmorná jsou rána po noci, kdy jste nedokázali usnout nebo jste usnuli, ale spali jste špatně. Pro zdravý spánek potřebujete jednak kvalitní postel s matrací, druhak dostatečné množství kyslíku. Toho docílíte jednoduše, prostě otevřete okno.
nadšení ze sněhu

Jídlo

Možná to zní divně, ale i jídlo může způsobovat štěstí. To však neznamená, že byste se měli od rána do večera ládovat, zvláště pak rozličnými nezdravými polotovary. Zkuste jíst víc zdravě. Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny a také luštěnin. Nemusíte se úplně vzdávat smažených věcí nebo červeného masa, ale zkuste tyto dobroty jíst v daleko menší míře a uvidíte, že se budete cítit daleko lehčeji a tím i lépe.