Samostatné bydlení dnes praktikují muži i ženy bez rozdílu věku a není to dnes nic neobvyklého. Někomu to prostě vyhovuje, jiný je sám tak nějak nedobrovolně. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, nastanou situace, na které nejste zvyklí a které vás mohou i nepříjemně překvapit.

 okna u postele

Ze začátku to bude určitě skvělé, není nablízko nikdo, kdo by vám do všeho mluvil, všechno je podle vašeho, dělat si můžete, co chcete a nikdo vás v tom nebude omezovat. Tohle je na bydlení singl určitě skvělé a ten, kdo sdílí bydlení s partnerem nebo dětmi může jen tiše závidět. Ale nic není takové, jak se na první pohled může zdát a život sebou kromě těch dobrých věcí přináší i ty špatné.

 

Nepříjemné mohou být vtíravé dotazy vašeho okolí, zda se nenudíte, nestýská se vám po přítomnosti další osoby apod. Chvíle samoty může vyplnit nějaké domácí zvířátko, sice si s ním moc nepokecáte, ale alespoň nebude mít pocit, že jste se zbláznili, když se přistihnete při samomluvě. Ale rozhodně je takto strávený čas lepší než ten, který strávíte brouzdáním po facebooku nebo jiné síti.

 cihlová zeď v obýváku

Problém také může být obyčejné nakupování, denně běhat do obchodu pro dva rohlíky a něco k tomu vás asi brzy omrzí, stejně tak vaření pro jednoho. Ale uvidíte, že po krátké době i tento problém vyřešíte k vaší plné spokojenosti. Výhodou samostatného bydlení může být i to, že na vás zbyde více vašeho oblíbeného vína z otevřené lahve. I když pozor, aby se z vašeho klidného večera nestal samoopíjecí z lítosti a žalu. Možná bude lepší, když si na skleničku někam zajdete s přáteli.

 

Rozchod není rozhodně nic příjemného a každý se s ním vyrovnává jinak, když proběhne v klidu rozdělení společných věcí, následuje samostatné bydlení a někdo z rodiny pak může nabýt milného dojmu a bude se vás snažit zahrnovat praktickými dary, protože jste najednou chudáček opuštěný sirotek.

 

Asi největším negativem jsou náklady spojené s bydlením, ve dvou se to prostě lépe táhne, a to i finančně. V případě, že se rozhodnete bydlet sólo, tak počítejte s tím, že každý měsíc sáhnete hlouběji do peněženky.