Začít je první krok. Už jenom to, že vyjdete ven a jdete na procházku, nebo rozbalíte podložku a protáhnete se… to vše je začátek, první krok k Vaší vysněné postavě. Samozřejmě, cvičení není jedinou složkou vedoucí k úspěchu, strava je snad ještě důležitější. Cvičení Vám ale pomůže zpevnit tělo a posílit svaly, o kterých jste snad ani nevěděli. Jak tedy začít?

Cvičení

Určete si reálné cíle

Nemůžete si myslet, že si jednou zacvičíte a hned budete mít pekáč buchet. Místo toho si dejte realistické cíle. Co budete cvičit? Jak často, jak dlouho? Každému ve finále vyhovuje něco jiného. I deset minut denně se počítá!

Jděte na to zlehka

Začít můžete z domova. Cvičení s vlastní vahou Vás připraví na cviky s činkami či na strojích (pokud v budoucnu plánujete navštěvovat fitness centrum). Nastudujte si správnou techniku, nejlépe cvičte u zrcadla, ať vidíte, zda cvik provádí správně.

Pokud se necítíte na cvičení, úplně bohatě postačí chůze. Nemusíte ani běhat, samozřejmě, můžete aplikovat indiánský běh – chůze střídaná s během. Chůze je nejpřirozenější lidský pohyb a je často podceňovaná. Všichni se vozí autem a nikdo nedbá na dodržování aspoň 8 000 kroků denně.

Posilování

Dělejte to, co Vás baví

Druhů pohybu je nekonečně mnoho. Najděte si ten svůj, hýbání se není za trest, má to být zábava! Můžete chodit plavat, jezdit na kole, praktikovat jógu… Fantazii a touhám se meze nekladou.

Možná se ze začátku budete muset lehce nutit k tomu zásadnímu kroku: začít. Jakmile se ale budete držet své rutiny, svých cílů, pohyb se pro Vás stane zábavou, něčím, na co se budete po celém prosezeném dni ve škole či v kanceláři těšit.

Nebuďte na sebe moc přísní a poslouchejte svoje tělo

Ne vždy se vše podaří. Někdy budete moc unaveni, někdy nemocní… poslouchejte svoje tělo. Při nemoci rozhodně necvičte! Můžete tak zhoršit průběh onemocnění. Rozhodně se nijak netrestejte za vynechaný trénink. Dostanete se tak do začarovaného kruhu, ze kterého nebude cesty ven, a najednou budete stát zpátky na začátku. Před prvním krokem.

Pohyb nemá být za trest. Pohyb je k životu důležitý, proto – pokud můžete – hýbejte se!