Naprostá většina z nás nevlastní řidičský průkaz na nákladní automobil. A není divu, koneckonců obvykle jej ani nepotřebujeme. Osobní nám plně postačuje jak pro naši přepravu, tak pro přepravu věcí, které musíme převézt z jednoho místa na druhé.

Přesto se může stát, že potřebujeme odvézt něco, co má poněkud větší objem a do klasického osobního auta se zkrátka nevejde. Příkladem může být stěhování, pokud si sebou bereme i nábytek. A to především v případě, kdy je tento nábytek vyroben z masivního dřeva, a nejedná se o dřevotřískovou stavebnici z IKEY.

kamion5

Dobrá, ale co máme v takovém případě dělat? Jednou z možností je požádat o pomoc příbuzného či známého, který tento typ vozidla vlastní a má i patřičné řidičské oprávnění. Pokud však nikoho takového ve svém okruhu rodiny a přátel nemáte, pak může být řešením půjčovna dodávek. O co se jedná?

V podstatě jde o autopůjčovnu, tedy půjčovnu automobilů, která má ve svém vozovém parku nejen osobní automobily, ale také ty nákladní. Zde si je můžete krátkodobě za určitý poplatek pronajmout. A pokud nevlastníte patřičné řidičské oprávnění, můžete si pronajmout i služby řidiče. Je však jasné, že za ně budete muset zaplatit navíc.

kamion6

Pro koho se ale tyto služby hodí? Rozhodně nejsou pro každého. Například podnikatelé, kteří potřebují vozit materiál na výrobu či převážet zboží do velkoskladu zde příliš nepochodí. Či spíše je to v konečném důsledku bude stát víc peněz, než kdyby si koupili automobil vlastní.

Stejně tak to není nejlepší nápad, pokud vámi převážený náklad vyžaduje speciální atmosféru, například určitou teplotu či vlhkost. Tento typ vozu je totiž příliš drahý a v půjčovnách se obvykle nenabízí.

Na druhou stranu, pokud chcete jen něco převézt a potřebujete jen jednu či dvě jízdy, pak je to varianta přesně pro vás. Jistě, musíte dát pozor, abyste onen vůz nepoškodili, avšak věřte, že to je malá cena. Rozhodně se to vyplatí.