Pohodlí nade vše

Těhotenství neboli jiný stav. Ne nadarmo se tomuto stavu tak říká. Vaše tělo bude jiné, budete se cítit jinak, možná díky hormonům to nebudete tak úplně vy. Když budete mít štěstí, minou vás těhotenské nevolnosti, které se objevují během celého dne, ne pouze ráno, jak to bývá ve filmech. Naštěstí existují různá lízátka či bonbony, které pomáhají alespoň trochu mírnit nevolnost. Vůně i zápachy pro vás budou také mnohem intenzivnější, proto se pokud možno vyhýbejte různým jídelnám či trhům s rybami a podobně.

těhotná_žena

Mohlo by se totiž stát, že váš žaludek bude protestovat. Možná už ve třetím nejpozději čtvrtém měsíci zjistíte, že je vám těsné oblečení, je načase prohlédnout si těhotenskou módu https://www.mylifestyle.cz/moda/a oblékat se tak, aby to pro vás bylo pohodlné.

Hodně spánku

Už jste nejspíš slyšela o tom, že až se vám narodí miminko, moc se nevyspíte. Nebojte se, ne každé miminko v noci nespí. Každopádně když to půjde, odpočívejte. A spánek si raději naberte do nějakých pytlů do zásoby. Protože už vám povyrostlo bříško, nemusí být příliš pohodlné ležení či otáčení se na posteli. Pro úlevu vašim zádům si můžete zacvičit těhotenskou jógu nebo si pořiďte kojící polštář. Využijete ho nejen v těhotenství ale i potom při kojení. Kvalitní spánek je důležitý. Myslete na to.

Miminko je tu

Do porodnice toho s sebou moc nepotřebujete. Oblečení na miminko využijte jejich a noční košile mají taky velmi pohodlné, jen před návštěvou si můžete vzít svojí, abyste se cítila lépe. Nepostradatelná bude mastička na bradavky, poptejte se kamarádek, která zabírá nejlépe a hoďte si do tašky nějakou rychlou energii v podobě čokolády nebo něčeho sladkého, určitě se vám to taky hodí.

novorozené_mimi

Doma můžete miminko balit do zavinovačky nebo si pořiďte hnízdečko, aby se cítilo bezpečně jako u vás v bříšku. Výhodou je, že hnízdečko můžete položit kamkoliv a mít tak miminko na očích.