Pokud se chystáte koupit bazén, tak mějte na paměti, že to koupí bazénu nekončí, ale teprve začíná. Celková práce o bazén je náročná a strávíte nad jeho péči nemalí čas. Jestliže se tedy rozhodujete, že ho koupíte a budete se o něho starat, tak byste si měli něco o péči zjistit. Protože pokud si myslíte, že koupíte bazén a napustíte ho vodou a je pro celé léto konec práce, tak jste na omylu. Pro jeho čistou vodu a kompletní péči totiž potřebujete i chemikálie a další příslušenství pro bazén.

Bazén (5)

Firma Chlorito, Vám nabídne veškeré příslušenství pro bazény a vířivky a to včetně chemikálii pro úpravu vody. Naleznete zde síťky na chytání hmyzu, chlorové tablety, solární ohřevy, ale také bazénový vysavač také bazénové teploměry a kartáče. Pokud chcete mít bazén v kondici a nechcete v něm žádné nečistoty, tak Vám nepostačí pouze filtr, ale je potřeba ho pravidelně čistit a to buď síťkou, nebo vysavačem. Bazénových vysavačů je celá řada a je těžký se v nich vyznat. Proto před koupí si o nich něco zjistěte, ať nejste překvapení. Existují vysavače ruční s otočným napájením, ale také plně automatické. Ty se vyžívají spíše na větší bazény, nebo koupaliště, kde je potřeba vyčistit větší plochu. U zahradních bazénu Vám bude stačit dostatečně ruční vysavač, se kterým vyčistíte Váš bazén za pár minut. Dále si dávejte pozor také na hlavici, kterou vysavač má. Pokud totiž nemáte bazén kulatý, tak se těžko dostanete do rohů bazénu. V tomto případě je dobré zvolit vysavač trojúhelníkový, se kterým vysajete i špatně přístupná místa.

Bazén (6)

Na webových stránkách Chlorito, se můžete podívat na všechny možné vysavače do bazénu a to jak ruční, tak automatické. U každého vysavače je podrobný popis a můžete si tak udělat obrázek, na co je vysavač nejlepší. Neváhejte a také se zkuste zeptat prodejce, který ví o vysavačích snad všechno.