Kondici si nezlepšíte sezením u televize, ale pravidelným cvičením, ideálně aerobním. Takových sportovních aktivit je docela hodně, takže si jistě vyberete.

Kdo neskáče není Čech

V posledních letech se zdá, že Češi patří mezi nejobéznější národy na světě, a i když to tak docela pravda není, moc daleko k tomu nemáme. Stačí se občas ohlédnout na ulici a budete mít hned jasno. Hlavně v letních měsících, kdy každý chodí oblečen jen nalehko, je snadné udělat si o hmotnosti Čechů obrázek. A ten není kdovíjak pěkný. Hodně lidí u nás už trpí obezitou, což byl ještě dvě generace zpátky zcela marginální problém, dnes je to problém veliký. Obezita totiž může znamenat i nabalování se různých chronických nemocí, které je nezbytné řešit. A tím se zaplavuje zdravotní systém.

Děvče při skoku

Dobrou zprávou ale je, že obezita je sice velký problém, ovšem problém řešitelný. A principiálně snadno řešitelný. Hodně pomůže změna jídelníčku. V některých případech nemusí být ani příliš radikální. Někdy stačí jen vynechat některé druhy potravin a váha bude sama klesat dolů. Jinde je ale nutné nasadit přísnou dietu. Také není k zahození začít se hýbat, a sice pravidelně. Není potřeba kvůli tomu vůbec chodit ven. Každý si může domů koupit rotoped, veslařský trenažér, případně trampolínu 305.

Pohyb, který zabaví

Důvodem, proč sáhnout zrovna po trampolíně, je legrace, kterou člověk při poskakování může zažívat. Taková jízda na rotopedu nebo veslařském simulátoru je většinou jen dřina a nic než dřina. Díky tomu moc lidí takto dlouhodobě sportovat nedokáže. Ke skákání se ale budete chtít vracet, protože vás bude bavit. Ovšem nedělejte si žádné naděje. I v tomto případě se pořádně zapotíte, než shodíte pár kilogramů. Ale bude vás do bavit.

Děvče skáče

Kterou zvolit?

Důležité samozřejmě je zvolit trampolínu, která vám bude co nejvíce vyhovovat. Už dávno neexistují pouze zahradní modely, ale klidně si je možné koupit si verzi třeba do obýváku, která je mnohem menší, ale také skladnější. Dá se uložit třeba pod postel nebo do či za skříň. Nezabere vám tak příliš mnoho místa.