Vytvořit si u sebe na zahradě nějakou formu posezení není rozhodně špatný nápad. A nemusí to být dokonce ani nápad příliš drahý, a to ani se střechou.

Střecha, která vás ochrání

Majitele vlastních zahrad mají samozřejmě nemalou výhodu v tom, že si mohou se svým pozemkem dělat prakticky cokoliv se jim zlíbí, tedy skoro cokoliv. Mohou si zahradu proměnit v zelený sad, případně zde udělat koupaliště. Také je možné alespoň trochu místa vyhradit na venkovní posezení. V zimě to není příliš atraktivní záležitost, ale jakmile vykouknou první jarní paprsky, člověk má tendence si spíše užívat čerstvého vzduchu než být celé dny doma zalezlý jako sysel. A to i když je stále ještě trochu chladno.

Rostlinná pergola

Je však potřeba, aby v takovém případě mělo posezení vše, co má mít. To znamená, že nesmí chybět jak kvalitní podložím, tak i vhodný nábytek. Ten by měl něco vydržet. Přeci jen, venku to není jako doma. A krom nábytku je dobré investovat nějaké ty peníze i do zastřešení. Není to bezpodmínečné, ale rozhodně se jedná o dobrý nápad, který stojí za to realizovat. Navíc to nemusí být ani moc drahé.

Velký výběr

Pod pojmem „správné zastřešení“ si každý představuje trochu něco jiného. Někomu na mysl vyvstane standardní slunečník, jiný by už kupoval celý altán. Mezi těmito dvěma typy zastřešení se však dokáže vlézt ještě jedno, a sice některá z moderních pergol. Ano, ani ty se nerozdávají zadarmo, ale rozhodně nejsou zdaleka tak drahé, jako standardní altány. Chce to jen umět si správně vybrat. Vzhledem k tomu, že dnešní nabídka je opravdu velice bohatá, neměl by to být pro skutečného zájemce o kvalitní a zároveň vkusné zastřešení problém.

Typický altán

Vhodná verze

V současnosti jsou v kurzu hlavně prefabrikované pergoly, které se prezentují jako stavebnice. A skutečně, dokáží je sestavit i naprostí laici. Samozřejmě, že obvykle to nezvládnou svépomoci, ale se zapojením pár kamarádů je možné takovou jednodušší konstrukci mít během několika hodin na nohou. Ne každý má ale zájem, potažmo schopnosti či čas se sestavováním zaobírat. Takoví si sice připlatí, ale na druhou stranu budou mít zastřešení sestavené profesionály.