Pokud máte psychicky náročné zaměstnání, musíte se naučit odpočívat hlavou. Najít si každý den chvíli jen pro sebe, úplně vypnout a osvěžit mysl. Jestliže si myslíte, že na to nemáte čas, mýlíte se! Alespoň pár minut pro sebe denně najde opravdu každý. Odvděčí se Vám nejen Vaše zklidněná a svěží mysl, jež s sebou přináší i vyšší pracovní výkon, ale též tělo. Každý dlouhodobý psychický stres se totiž, dříve nebo později, podepíše i na Vaší tělesné schránce v podobě zdravotních potíží jakékoliv rázu.
pára nad šálkem.jpg
Všichni lidé pracující v kanceláři by se měli naučit odpočívat sportem nebo jakoukoliv pohybovou aktivitou. Krom toho, že po celodenním sezení u počítače je potřeba protáhnout záda a nohy, je též nutné regenerovat mozek během tělesné aktivity.
čtení ve vaně.jpg
Ať už je Vaším koníčkem pravidelná hra tenisu, kdy svou hlavu naplno zaměstnáte rozhodováním, jaký úder raketou použít, nebo milujete procházky po lese, kde se soustředíte jen na šumění stromů a kocháte se přírodou, děláte to nejlepší jak pro tělo, tak pro hlavu.
Je jasné, že ve shonu každodenních povinností či vlivem počasí se může stát, že k procházce či tréninku nebudete mít příležitost. Nabízí se tedy prostor pro voňavou horkou koupel, během které můžete poslouchat relaxační hudbu. Případně si můžete uvařit šálek oblíbeného čaje a uvelebit se do křesla s knihou a soustředit se jen na její děj. Velmi vhodná je též každodenní jógová praxe, která obsahuje dechová cvičení. Soustředíte se jen na svůj vlastní dech. Každá jiná myšlenka je zakázaná, svou pozornost musíte obrátit jen k sobě samým a svému dechu. S jógou jde ruku v ruce i pravidelná meditační praxe, jejíž součástí je i jógový spánek .
partněři se psem.jpg
Každý jsme jiný a každý si musí najít ten svůj každodenní rituál, který mu poskytne klid v mysli. Vyrovnané psychiky dosáhneme kombinací pohybu na čerstvém vzduchu, pravidelnou četbou knih a každodenní (stačí několik minut) jógovou praxí doplněnou meditací a dechovým cvičením.