Pohřebnictví je opravdu neveselý obor obchodování, ale v naší společnosti je také nutný a má tu své místo. Je to obor pro otrlé, které jen tak něco nerozhodí. Pro lidi, kteří mají žaludek na to pracovat s mrtvými těly, které často bývají potlučené a ne v celku po autonehodách a jiných neštěstích, nebo je tělíčko malého dítěte. To opravdu nezvládne každý, takový pohled každý den a ještě si zachovat zdravý rozum, nepropadnout pesimismu a černým myšlenkám, když tváří v tvář hledíte každý den do tváře smrti.
květiny na rakvi

Business v tomto oboru spočívá především v tom, prodat co nejdražší materiál, rakev, věnce a podobně tak co nejdražší služby při úpravě a přípravě těla ke smutečnímu obřadu.
mlha na hřbitově
Navíc tu je ten faktor, že k využití této služby se snažíte přimět osobu, která v tu chvíli trpí ztrátou blízké osoby, rodiče, partnera, potomka… V tomto smutečním oboru se prodejcům doporučuje přednostně nabízet ty dražší varianty jako první s tím, že je to více důstojné a od první chvíle kontaktu, než se pozůstalí vzpamatují z prvotního šoku. 

Samozřejmě není tak jednoduché otevřít si takovýto business, musíte splňovat zákonem dané požadavky, Vaše prostory k podnikání, včetně vozu musí splňovat zákonem stanovené podmínky také. Tyto podmínky jsou jak v ohledu na zacházení a nakládání s tělesnými ostatky, tak hygienickými požadavky zákonů dané země.

Začít takový business v malém městě, kde již nějaká pohřební služba působí dlouhá léta, je téměř nemožné, protože lidé zde jsou zvyklí, že když je potřeba zařídit tyto záležitosti, jde se do firmy, která tu tyto služby zajišťovala dlouhá léta jako jediná. Ale i tak je možné prorazit prostřednictvím přístupu k pozůstalým, cenám a vhodnou vkusnou reklamou.

Tak co, máte zájem si takový business otevřít u Vás ve městě, když nebudeme brát ohled na vstupní finanční prostředky, ale na stránku etickou a morální?