Mnoho z vás určitě videlo videa o zázračné masce, která vám vyčistí póry a budete mít krásnou pleť. Bohužel tento produkt se opravdu moc nevyvedl. Většina z těch kteří si jí koupili byli zklamaní. Hebkou pleť vám sice zajistí, ale póry až tak nevyčistí. Někdo jí schválí jiní dobré zkušenosti nemají. Jak to tedy s touto maskou je? 
 maska na obličeji
Hlavní složky masky Pilaten
·         Bambusové uhlí – přírodní látka s detoxikačními účinky
·         Aloe Vera – Proniká huboko do pokožky, čistí jí a vyživuje díky vitamínu E5
obličejová maska 
Konzistence
Maska má být dobře nanášitelná, díky své dostatečně husté konzistenci. Bohužel není tomu tak. Maska je celkem tekutá, což stěžuje jak nanášení masky tak i její délku schnutí.
 
Maska má schnout 15 – 20 minut. Většina lidí se ale shoduje na faktu že jim maska schla minimálně půl hodiny. Takže pokud jí budete chtít aplikovat, než půjdete na rande, mějte časovou rezervu. Maska totiž v tekutém stavu nejde moc dobře dolů. Pokud je maska suchá, jde docela dobře sloupnout, ale POZOR! Pokud dáte velmi tenkou vrstvu bude to dost bolestivé. Póry vytáhne jen ty povrchové a jako bonus vám vytrhá chloupky → což je není nic příjemného. Buďte tedy opatrní na své obočí.
 
Nevěříte? Nevadí. Můžete se přesvědčit sami. Na internetu je spousty videí, kde se dívky snaží masku sloupnout. Křičí, brečí a nesmírně dlouho jim to trvá. Jako kdyby měly na obličeji lepidlo. Pokud vás však stále tato maska láká, můžete si jí objednat a vyzkoušet na vlastní kůži.
Lze jí sehnat v pytlíčkách na jedno použití, či v tubě. Najdete jí ve spoustě e-shopů jako např. NOTINO, pilaten.cz nebo na maska-pilaten.com
V tubě (60g), masku seženete již od 99kč, až po 169kč – záleží na konkrétním obchodu. Pytlíčky se však dají pořídít ji od 29kč.
Pilaten však není jediná černá maska na trhu. Bohužel dle recenzí, žádná maska s aktivním uhlím není žádný zázrak.
Jak se rozhodnete je samozdřejmě na vás. Za nás bohužel palec dolů.