Použití nákupní nebo dárkové tašky se nevyhne nikdo z nás. Době, kdy jsme dostávali igelitové tašky v obchodech zdarma, už naštěstí odzvonilo. A je to skutečně dobře, protože v době éry igelitek se jich rozdalo ročně až 3 miliardy, což dělá neuvěřitelných 1000 tun plastu. A co je horší, mnoho skončilo na skládkách, a tak nemohlo být ani recyklováno.

taška

Z důvodu zákazu prodeje plastových tašek, mnoho obchodníků přistoupilo na jejich zpoplatnění a tento krok snížil jejich spotřebu až o polovinu. V některých obchodech nabízejí svým zákazníkům, ale i ekologičtější varianty, tedy tašky na více použití. Jedná se o tašky látkové, případně papírové.

Textilním taškám se budeme věnovat jindy a zaměříme se na ty papírové. Které jsou také ekologické, vyrobené z recyklovaného a rozložitelného materiálu. Pokud tašku nedostaneme zdarma, její cena je i tak velmi příznivá.

Pokud potřebujete zabalit dárek, i zde skrývají papírové tašky velký potenciál. Obchodníci jich mají na výběr nepřeberné množství. Můžete si vybrat z různého provedení, velikostí, barev i účelu. Můžete vybírat tašky k narozeninám, svátku, na vánoční dárky, velikonoční pomlázku, nebo jen tak, když zkrátka chcete někoho potěšit milou maličkostí. Můžete si vybírat mezi ekologickými taškami z recyklovaných materiálů, ale můžete zakoupit i luxusní dárkovou tašku. Vše se řídí jen vašimi potřebami a požadavky.

Ať už tedy potřebujete, zabalit cokoli, jakéhokoli rozměru a pro jakoukoli příležitost, papírová taška je nanejvýše vhodným a praktickým řešením. Podívejte se na dobré rady a uvidíte, že šperk, šátek, košili, láhev vína, menu box nebo XXL plyšového slona, zkrátka vše, na co si vzpomenete, s papírovou taškou zabalíte rychle a jednoduše. Papírovou taškou také nikoho neurazíte ani při obdarování, ani, nebudete vypadat směšně, když s ní půjdete po ulici.

To vše jsou důvody pro pořízení papírové tašky. A pokud nejste jen uživatelé tašek, ale také obchodníci, vězte, že tašky jsou velkým potenciálem ve zvýraznění a propagaci vaší firmy a značky. Vsadíte-li na papírové tašky, nebude to výstřel do neznáma, ale naopak skvělý a účinný a zároveň také levný marketinkový tah.

Vaši zákazníci velmi ocení vhodnou tašku na svůj nákup a to, že jim jí nabídnete zdarma, budou cítit jako, že dostávají něco navíc. Tím, že ji použijí a ponesou si v ní nákup jednoduchou formou osloví vaše potencionální zákazníky a vaše firma či značka se tak vhodně a nenásilně dostane do podvědomí široké veřejnosti.

papírové tašky

Jak vyplynulo z mnoha marketingových výzkumů, když lidé vidí ostatní s taškou s logem nějaké firmy či obchodu, přivádí je to k pozornosti, protože „tam se nakupuje“ a chtějí se do obchodu podívat. Je to stejné jako s jinou reklamou, co je na očích, to chceme vidět stále více, připadá nám to známé. Proto lidé chodí nakupovat tam, kde to znají.

Potisk papírových tašek je většinou prováděn sítotiskem a flexotiskem, přičemž technologie tisku se vždy přizpůsobuje materiálu, barevnému rozlišení tištěného motivu, poštu kusů a dalším individuálním požadavkům zákazníka.